ONLINE BAĞIŞ
Fidan Projesi
Hoca Ahmet Yesevi Derneği, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa sallallahu aleyhi ve sellem'in, “Kıy âmet kopuyor olsa ve birinizin elinde bir fide bulunsa, kıyâmet kopmadan onu dikebilirse bunu hemen yapsın!” buyruğu üzerine, ortak yaşam alanımızı daha yaşanabilir kılmak, çevreyi ve doğayı yeşillendirmek adına İstanbul'da fidan dikme projesi başlatıyor.
×
10,00 TL
Fidan Projesi

Hoca Ahmet Yesevi Derneği, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa sallallahu aleyhi ve sellem'in, “Kıyâmet kopuyor olsa ve birinizin elinde bir fide bulunsa, kıyâmet kopmadan onu dikebilirse bunu hemen yapsın!”buyruğu üzerine, ortak yaşam alanımızı daha yaşanabilir kılmak, çevreyi ve doğayı yeşillendirmek adına İstanbul'da fidan dikme projesi başlatıyor.

Proje kapsamında İstanbul'un çeşitli bölgelerinde 2000 ile 5000 arasında fidan dikiminin gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Ormanları, ağaçları, çevreyi ve doğayı koruyarak Allah'ın yarattığı diğer mahlûkâtlara zarar vermemek de Müslümanın üzerine düşen görevlerden biridir. Hepimizin ortak geleceği için fidan dikerek bitkileri, hayvanları, kendimizi ve gelecek nesillerimizi koruyabiliriz.

Siz de bu bir fidan dikerek, doğaya kendiniz için bir sadaka bırakabilirsiniz.

"Bir kimse ağaç diker de o ağacın meyvesinden bir insan veya Allâh’ın mahlûkâtından herhangi bir varlık yerse bu, o ağacı diken kimse için sadaka olur."
(Müslim, Müsâkât,7)