Anasayfa / HABERLER / “Somali İyilik Gemisi” Yola Çıktı

“Somali İyilik Gemisi” Yola Çıktı

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla Doğu Afrika ve Yemen için başlatılan “İnsanlığın Umudu Ol” kampanyası çerçevesinde Türk Kızılayı’nın çalışmalarıyla, Afrika’daki açlık ve kıtlıkla mücadele kapsamında toplanan yardımların bulunduğu “Somali İyilik Gemisi” yola çıktı.

Onursal Başkanımız Cübbeli Ahmet Hocamızın teşvikleriyle yurt içinde ve yurt dışında eğitim, kurban ve insani yardım faaliyetlerini sürdüren Hoca Ahmet Yesevi Derneği’mizin de katkılarıyla Mersin Taşucu limanından yola çıkan yardım gemisinin, kadir gecesinde Somali Mogadishu limanından bölge halkına ulaşması planlanıyor. 15 bin ton gıda ve 1 aylık tıbbi malzemenin bulunduğu gemideki yardımların bu mübarek mevsimde bölge halkıyla buluşması tam 3 milyon kişinin açlık ve çeşitli sağlık sorunlarıyla mücadelesinde yardımcı olacak.

Yardımların Mersin limanından gönderilmesi programına katılan HAYDER Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı Necdet Ertem; Bölgeye olan desteğin devam edeceğini belirterek, Allah tüm yardım edenlerden razı olsun.” dedi.

İlginizi Çekebilir

2018’in 2. Yardım Konvoyu Suriye’ye Ulaştı

HAYDER, 2018 yılının ikinci yardım konvoyunu Suriye’nin İdlib bölgesine ulaştırdı. Zalim Esed Rejiminin zulmünden ve …