Anasayfa / BLOG / Kardeşlik Köprüleri Kurmaya Devam Ediyoruz

Kardeşlik Köprüleri Kurmaya Devam Ediyoruz

HAYDER yeni bir ayda daha sizlerin huzurunda. Sizlerin adına mağdurlar ve mazlumlar için yaptıklarımız ve yapacaklarımız var. Günler, aylar, yıllar geçiyor ve mevsimler değişiyor. Değişmeyen bir tek şey var, o da hayatın gerçekleri. İslâm Coğrafyasındaki kardeşlerimizin sıkıntıları devam ediyor. Biz de sizden aldığımız cesaretle bir taraftan mevcut faaliyetlerimizi devam ettirirken, diğer taraftan yeni adreslerde mağdura ve mazluma umut olmanın gayreti içerisindeyiz.

HAYDER’in en önemli faaliyetlerinden biri olan kurban organizasyonunun arefesindeyiz. Bu sene de üç kıtada, ondan fazla ülkede sizlerin vekâletiyle kurban kesecek olmanın, yüz binlerce mağdurun ve mazlumun yüzünde tebessüme vesile olabilecek olmanın heyecanı içerisindeyiz. “Senin Kurbanın, Kardeşinin Bayramı” Çünkü bayramlar herkes için farklı duygular ifade eder. Mesela aç olan için doymak bayramdır. Elbisesi olmayan için giyinmek bayramdır. Yetim olan için başının okşanması bayramdır. Evine bir yıl boyunca et girmeyenin, evine et girmesi bayramdır. Gelin bu bayramda da mağdurun ve mazlumun umudu olmaya devam edelim. Yurt içi kurban hisse bedeli 800 ₺, yurtdışı kurban hisse bedeli 450 ₺

Geçen ay sonu yine sizlerin desteğiyle bir tır un, bir tır gıda ve giyecek olmak üzere yardım konvoyumuz Suriye’ye ulaştı. Derneğimize sizlerin bağışladığı 38 adet kurban sınırda kesilerek kamplarda yaşayan kardeşlerimize dağıtıldı. Yine Ramazan-ı Şerif’te tespit ettiğimiz ailelere 100’er lira yardım etmiştik. Aynı ailelerden çoğunluğu yetim olan 1207 adet yavrumuza kıyafetlerini ve ayakkabılarını teslim ettik. Desteklerinden dolayı Fatih Kaymakamı Ahmet Ümit Beyefendi’ye teşekkür ederiz. Ayrıca aşevimizde ürettiğimiz yemeklerin dağıtımları dernek merkezimizde devam ediyor.

15 Temmuz Destanımızın birinci yıldönümünde şehitlerimizi rahmetle anarken gazilerimize Allah’tan Celle Celâlühü şifa diliyorum. Tüm şehitlerimiz için okunan Hatm-i Şeriflerin duası, Onursal Başkanımız Ahmet Mahmut Ünlü Hocaefendi tarafından dernek merkezimizde yapıldı. Allah Celle Celâlühü ülkemizi karıştırmak isteyen dâhili ve harici hainlere fırsat vermesin. Yurt içinde ve yurtdışında güvenliğimizi sağlayan güvenlik güçlerimize yardım eylesin, muhafaza eylesin. Birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. Birlik ve beraberliğimize kasteden hainleri ve işbirlikçilerini kahr-u perişan eylesin. Amin.

Hep üzerimizde hissettiğimiz dualarınızı eksik etmeyiniz ve Allah’a emanet olunuz.

İlginizi Çekebilir

2018’in 2. Yardım Konvoyu Suriye’ye Ulaştı

HAYDER, 2018 yılının ikinci yardım konvoyunu Suriye’nin İdlib bölgesine ulaştırdı. Zalim Esed Rejiminin zulmünden ve …