Anasayfa / HABERLER / HABERLER / İSMAİLAĞA VAKFI’NDAN ÇOK ÖNEMLİ BASIN AÇIKLAMASI

İSMAİLAĞA VAKFI’NDAN ÇOK ÖNEMLİ BASIN AÇIKLAMASI

Bir süredir medyada yer alan ve kamuoyunda tereddütlere yol açan, İsmailağa Cemaatinden iki grup arasında Mekke-i Mükerreme’de yaşandığı iddia edilen elim hâdiseden, her duyarlı Müslüman gibi biz de fevkalâde müteessir olmuş bulunmaktayız.

Öncelikle bilinmelidir ki; ısrarla sürdürdükleri fitne, fesad ve istismâr faaliyetleri dolayısıyla, bizzat Efendi Hazretlerimiz tarafından cemaatle ilişiği kesilen ve “Fatih Medreseleri” ve “Masum Bayraktar” adıyla faaliyetlerine devam eden bu fesad çevresinin, tarafımızdan pek çok kez İsmailağa Cemaatinin merkezî irâdesi, faaliyetleri, rûhu ve mânâsı ile hiçbir münasebetlerinin bulunmadığına dâir kamuoyuna açıklamalar yapılmıştır ve hukûkî tâkipler de hâlen devam etmektedir.

Son olarak, yaşanan bu vahim hâdisenin de zaman ve mekân îtibâriyle İslâmî hassâsiyet ve şuura sahip insanların asla fırsat vermeyecekleri yer ve zamanda yaşanmış olması da her türlü îzahtan varestedir.

Hâdisenin mâhiyetine gelince;
Cemaatimize yakınlıkları ve mânevî bağlılıkları ile bilinen Kıyam-Der mensuplarına karşı Masum Bayraktar taraftarlarının kışkırtması, tâcizi ve taarruzlarıyla yaşanan arbedenin, câmiamız ve cemaatimizle hiçbir münâsebeti olmadığı gibi câmiamızın îtibârına ve hükmî şahsiyetine zarar verici olduğu ve duyarlı insanlarımızda endişeye yol açtığı açıktır.

Kıyafetleri ve ifâde tarzları ile zihinlerde İsmailağa Cemaatini temsil ve ilzâm edici oldukları düşüncesi ve hissiyâtını uyandırmaya çalışanların sebep oldukları fitne ve fesâdın en tehlikelisi şüphesiz ki; bugünlerde cemaat muhalifliğini bu yanlış örnekler üzerinden bütün cemaatlere teşmîl etmek isteyen kötü niyetli istismarcılara aradıkları fırsatları cömertçe sunmuş olmalarıdır.

Bu ancak taammüden yapılacak kadar vebâli ödenemeyecek vahim bir hatadır.

Cenâb-ı Mevlâ’dan bütün mü’minlere ferâset ve basîret niyâz ediyor ve bu açıklamayı zarûrî gördüğümüzü ifâde etmek istiyoruz.

İSMAİLAĞA CAMİİ İLİM VE HİZMET VAKFI

KANYAK: https://www.ismailaga.org.tr/mekkei-mukerremede-yasandigi-iddia-edilen-elim-hadise-hakkinda-zaruri-aciklama

İlginizi Çekebilir

2018’in 2. Yardım Konvoyu Suriye’ye Ulaştı

HAYDER, 2018 yılının ikinci yardım konvoyunu Suriye’nin İdlib bölgesine ulaştırdı. Zalim Esed Rejiminin zulmünden ve …