Anasayfa / HABERLER / HABERLER / HAYDER’İN SURİYE KONVOYU ULAŞTI

HAYDER’İN SURİYE KONVOYU ULAŞTI

Hoca Ahmet Yesevi Derneği Nisan ayı konvoyunu Suriye’ye ulaştırdı. Her ay gıda, giysi ve hijyen malzemelerinden oluşan yardımların en büyük bölümünü un yardımı ihtiva ediyor.

İnsani yardımın acil olduğu kadar kriz bölgeleri için devamlı olduğunu ifade eden HAYDER Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya “Hatay’ın Yayladağı İlçesinin karşısında Suriye’nin sınırları içindeki Hırbet El Coz ekmek fırınımızda günlük 40 bin ekmek üreterek bölge halkının ihtiyacını karşılıyoruz. İnsani hassasiyet ve İslam kardeşliği adına Türkiye’deki bağışçılarımızın desteği ile savaş son bulana kadar bölge halkını yalnız bırakmayacağız” ifadelerini kullandı.

2011 yılında başlayan ve bölge üzerinde söz sahibi olmak isteyen süper güçlerin de müdahalesi nedeniyle çözümsüzlüğe giren iç savaş nedeniyle Suriyeliler, başta Türkiye olmak üzere bölge ülkelerine sığınarak hayatta kalmaya çalıştı. Çeşitli imkansızlıklar nedeniyle ve savaş biter ümidiyle ülkelerini terk etmeyen Suriyeliler ise savaş şartlarında çok zor günler geçiriyor. Sarin gazı, varil bombası vb. kitlesel ölümlere neden olan silahlar dahil her türlü ölüm aletinin kullanıldığı bölgede hayatta kalmaya çalışan insanlar tüm dünyadan yardım eli bekliyor.

İlginizi Çekebilir

Çanakkale’ye Gidiyoruz!

Gönüllülerimizin okuduğu 10 bin Hatm-i Şerif’i hediye etmek üzere şehitlerimize gidiyoruz! Çanakkale’de canlarını seve seve …