Anasayfa / HABERLERİMİZ / DUYURULAR / HAYDER’DEN KAMUOYUNA DUYURU!

HAYDER’DEN KAMUOYUNA DUYURU!

Hoca Ahmet Yesevi Derneği olarak camiamızın mümtaz kuruluşlarından olan KIYAM DER mensuplarının Mekke’deki bir otel girişinde maruz kaldıkları sözlü ve fiili saldırılardan teessüfle haberdar olduk.

Bilindiği üzere , Üstadımız Mahmud Efendi Hazretleri’nin 14 Kasım 2012 tarihli beyanıyla bizden uzak oldukları noter tarafından tescil edilmiş olmasına rağmen Masum Bayraktar ve riyasetinde faaliyet yürüten Fatih Medreseleri hâlâ İsmailağa’nın bir teşekkülü gibi gösterilmeye çalışılmaktadır.

Camiamızın ve üstadımız Mahmud Efendi Hazretleri’nin her fırsatta bu grupla irtibatının olmadığını beyân etmesine rağmen bunların bir takım çevreler tarafından sahiplenilmesi manidardır. Bu konu asla cemaat içi bir çekişme değildir. Mesele, camiamızın isminin bu grup tarafından istismar edilmesidir.

Bugün nasıl ümmetin umudu olan Türkiye’miz içte ve dışta zor durumda bırakılmaya çalışılıyorsa, yüzlerce yıllık tasavvuf yolunun temsilcisi, Ehli Sünnet’in yılmaz savunucusu olan camiamız da bu tür şiddet olayları ile anılarak yıpratılmaya çalışılmaktadır.

Son referandumda EVET oyu vereceklerini açıkça beyan eden ve hükûmet ile herhangi bir problemi olmayan KIYAM DER’i hedef alarak “Erdoğan’a dua ettiğimiz için saldırıya uğradık” açıklamaları çirkin ve başarısız bir tiyatro olarak göze çarpıyor. Mahmud Efendi Hazretleri tarafından camiadan neden uzaklaştırıldıklarını şimdi daha iyi anladığımız Masum Bayraktar ve yol arkadaşlarının asıl maksadının fitne olduğu açıktır.

Yurt içinde ve yurt dışındaki hizmetleriyle göğsümüzü kabartan kardeş kuruluşumuz KIYAM DER’e ve İsmailağa Camiamıza geçmiş olsun dileklerimizi sunar, yaşanan hadiseler ile ilgili gerçekleri kamuoyuna arz ederiz.

İlginizi Çekebilir

2018’in 2. Yardım Konvoyu Suriye’ye Ulaştı

HAYDER, 2018 yılının ikinci yardım konvoyunu Suriye’nin İdlib bölgesine ulaştırdı. Zalim Esed Rejiminin zulmünden ve …