SURİYE OYUN PARKI - SADAKA-İ CARİYE PROJELER | HAYDER | Hoca Ahmet Yesevi Derneği
SADAKA-İ CARİYE PROJELER
SURİYE OYUN PARKI

HAYDER’in, zorlu hayat koşulları altında mücadele eden yavrularımıza umut olmak için başlattığı yeni bir sahibini bekleyen projesi; Suriyeli çocuklar için oyun parkı!

Sana Allah yolunda ne harcayacaklarını soruyorlar. De ki: “Hayır olarak ne harcarsanız o, ana-baba, akraba, yetimler, fakirler ve yolda kalmışlar içindir. Hayır olarak ne yaparsanız, gerçekten Allah onu hakkıyla bilir.” (Bakara, 215)

"Bir kimse sırf Allah rızası için bir yetimin başını okşarsa, elinin dokunduğu her saç teline karşılık ona sevap vardır". (Ahmed ibni Hanbel, Müsned, V, 250.)

Kimyasal saldırılardan, varil ve fosfor bombalarına kadar çeşitli silahların kullanıldığı Suriye savaşının en büyük mağdurları çocuklar oldu.

Savaşın başladığı 2011 yılından bu yana binlerce çocuk hayatını kaybetti, on binlercesi yaralandı, yüz binlercesi ise Suriye sınırındaki çadır kamplarda hayata tutunmaya çalışıyor...

Kısacık yaşamları boyunca her sabah bomba sesleriyle uyanan, enkazın altında ailesine seslenen masum minikler, belki de hayatlarında ilk kez bir oyun parkıyla karşılaşacaklar...

İnşa edilecek oyun parkı, birçok çocuğun gelişimine olumlu anlamda katkı sağlayacaktır.

Oyun parkı bedeli 10 bin TL'dir.