Representation - INSTITUTIONAL | HAYDER | Hoca Ahmet Yesevi Derneği
INSTITUTIONAL
Representation

Bursa Temsilciliği

HAYDER, Şeref Başkanı Cübbeli Ahmet Hocaefendi başta olmak üzere, manevi büyüklerin himmeti, on binlerce gönüllünün desteği, yardımına koştuğu yüzbinlerin duasıyla çıktığı Yesevi Yolu’nda ilk temsilciliğini Bursa’da açtı!

HAYDER Şeref Başkanı Cübbeli Ahmet Hocaefendi, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Yönetim Kurulu Üyesi Serkan Eroğlu, Genel Sekreter Yakup Aydoğdu ve daha birçok değerli ismin katılımıyla Ramazan-ı Şerif’in 21.gecesi açılan Bursa temsilciği, her ay mutat olarak gerçekleştirilen ilmi sohbetlerin yapıldığı Bursa Vakıf Külliyesi’nin hemen yanında bulunuyor.

HAYDER Şeref Başkanı Cübbeli Ahmet Hocaefendi temsilciliğin içerisinde bir açılış konuşması gerçekleştirdi.

“Ya Rabbi, sen HAYDER’imizin Bursa’da açmış bulunduğu bu temsilciliği müteyemmen ve mübarek eyle, hayırlı hizmetlere muvaffak eyle. Ya Rabbi, sen cemaatlerimize, talebelerimize, bütün ehli sünnet Müslüman kardeşlerimize ve vatandaşlarımıza maddi manevi her sahada yardım edebilmeye bizleri muvaffak eyle, hizmetçi eyle, hizmetlerimizi makbul eyle...

Ya Rabbi, derneğimize hizmet eden, mütevellide bulunan kardeşlerimizi sen bu ezan saatinde her türlü hayra muvaffak eyle. Hayırlara anahtar, şerlere kilit eyle. Buradan birçok nurlar ve bereketlerin aleme yayılmasını nasip eyle...”

HAYDER Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya da Bursa temsilciliğinin açılışı ve ümmet coğrafyasında kurulan Yesevi Sofralarıyla ilgili bir konuşma yaptı.

“Bugün Bursa’dayız, elhamdülillah. 4 ülkede kurduğumuz Yesevi Sofrası’nı Rabbimiz Bursa’da da kurmayı nasip eyledi. Şeref Başkanımız Cübbeli Ahmet Hocaefendi ve buradaki kardeşlerimizle birlikte iftarımızı açacağız. Aynı zamanda HAYDER’in ilk temsilciliği olan Bursa temsilciliğinin de açılışını yapacağız. Ramazan-ı Şerif’in içerisindeyiz. Rabbim, HAYDER’e burada çok büyük hizmetler nasip eylesin. Rabbim, ülkemizdeki birlik ve beraberliği daim eylesin...”

2005 yılından bu yana sosyal, kültürel ve ilmi faaliyetler gerçekleştiren HAYDER, 2015 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla Kamu Yararına Çalışan Dernek statüsü kazandı. Ve bugün itibarıyla HAYDER, Bursa’da açtığı ilk temsilciliğiyle birlikte, sizlerin destekleri ve dualarıyla hız kesmeden çalışmalarını sürdürmeyi planlıyor. Kardeşliğe köprü olduğunuz için teşekkür ederiz.

Related Files