Humanitarian Relief
YESEVİ SOFRASI

Hayırda yarışan sizlerin destek ve bağışlarıyla Türkiye’den Suriye’ye, Etiyopya’dan Hindistan’a kadar Ramazan bereketini ulaştırmak için yollara çıkan HAYDER, binlerce mazluma umut olmaya; kurulacak Yesevi Sofrası’yla birlikte ihtiyaç sahibi, mazlum ve mülteci durumundaki Müslümanlar için belirli bölgelerde 30 gün boyunca iftar sofrası kuruyor.

IFTAR yazıp 1466’ya SMS gönderin, 10 TL bağışta bulunun...

HAYDER'in Ramazan Ayındaki İftar Sofraları: Ramazan Paylaşmaktır...
Yesevi Sofrası’nda ilk durak: Suriye


HAYDER’in Suriye içerisindeki mazlumlara yönelik gıda, giyim, barınma ve diğer temel ihtiyaçlar için yaptığı yardım çalışmaları tüm yıl boyunca devam etti. Suriye halkı, Ramazan bereketini eskisi gibi yaşayamadığı gibi savaşın tesiriyle zor şartlar altında hayatlarını idame ettirmeye çalışıyor…

11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’te de Suriye’deki Müslümanlarla Ramazan sevincini paylaşacak olan HAYDER, 2018 yılında İdlib’e sığınan Doğu Gutalı binlerce kardeşimiz için kurduğu iftar sofralarını 2019 yılında daha da büyüterek bir sofrada kardeşlerimizi buluşturuyor.

Doğu Guta başta olmak üzere Suriye’nin birçok bölgesinden göç alan İdlib’te her gün 500 kişi için kurulacak iftar sofralarına, ister bir günlük iftar bedelini karşılayarak sponsor olabilir; isterseniz de bir kişinin iftar bedeli olan 10 TL bağışta bulunarak bu hayra ortak olabilirsiniz.

Yesevi Sofrası’nda ikinci durak: Hindistan

Hindistan’ın Carkhand bölgesinde yoksul bir hayat süren Müslüman kardeşlerimiz için bu yıl da iftar sofraları kuruluyor.

HAYDER, Kurban bayramında kestiği yüzlerce kurbanla, Mevlid-i Şerif ve benzeri organizasyonlarda efendimiz adına dağıttığı kumanyalarla unutmadığı Hindistan’a, Ramazan-ı Şerif’te de yardım götürüyor.

Her gün kurulacak olan 500 kişilik iftar sofrasına siz de sponsor olabilirsiniz. Bir kişilik iftar bedeli 5 TL’dir.

Yesevi Sofrası’nda üçüncü durak: Etiyopya


Açılan su kuyuları ve eğitim kurumlarıyla, yapılan gıda, eğitim araç gereçleri ve temel insani yardım malzemeleriyle Afrika’yı hiçbir zaman yalnız bırakmayan HAYDER, bu kez bir ilk olarak Ramazan-ı Şerif mutluluğunu Afrika’ya taşıyor.

Hoca Ahmet Yesevi Derneği, Etiyopya’nın Mekele bölgesinde, ümmet coğrafyasının diğer bölgelerinde olduğu gibi her gün 500 kişilik sıcak iftar yemeği ikramında bulunacak…

Etiyopya’da bir kişilik iftar bedeli 10 TL’dir.

Yesevi Sofrası’nda dördüncü ve son durak: Türkiye

Ümmetin umudu, mazlumların sığınağı olan Türkiye’de de faaliyetler Ramazan ayında devam ediyor.

Bir kişilik iftar bedelinin 10 TL olduğu bu hayra siz de ortak olabilirsiniz.

“Kim bir oruçluyu iftar ettirirse, oruçlu kadar sevap kazanır. Oruçlunun sevabından da hiçbir şey eksilmez.” Tirmizî, Savm 82

HAYDER Aşevi’nin yapmış olduğu bu hizmetlere azami derecede elimizi uzatalım...