YETİM OKULU PROJESİ - EDUCATIONAL AID | HAYDER | Hoca Ahmet Yesevi Derneği
EDUCATIONAL AID
YETİM OKULU PROJESİ

Suriye’de 2011 yılı Mart ayında başlayan iç savaşın sonucunda Zalim Esed rejimi, İran destekli terör örgütleri ve Rusya'nın saldırıları sonucu yerlerinden göç etmek zorunda kalan 3 milyona yakın insan Türkiye sınırına yakın bölgelere göç etti. İdlib’te yüz binlerce çocuk, kadın ve yaşlı insanlar çadır kentlerde çok zor koşullar altında hayata tutunmaya çalışıyor.

Savaştan en çok etkilenenlerin başında çocuklar geliyor. Suriye iç savaşı başladığı günden bugüne kadar binlerce çocuk yetim ve öksüz kaldı..

Derneğimiz, İdlib’teki yetim çocukların öğrenim görebileceği bir okulu hizmete açtı. 150 öğrencinin İslâmi ve fenni derslerin eğitimini göreceği okulda; Türkçe, Arapça, İngilizce, Matematik, Fen Bilgisi, Teknik/Sanat Dersi, Hayat Bilgisi, Kur’ân-ı Kerîm, Hadîs-i Şerîf, İslâm Fıkhı ve Spor derslerinin eğitimi veriliyor.

Siz de HAYDER aracılığıyla yetimlerin eğitim masraflarını üstlenebilirsiniz.
Bir yetimin aylık eğitim gideri 500 TL’dir.

HAYDER’in Sadaka-i Cariye projeler kapsamında açacağı Hoca Ahmet Yesevi Yetim Okulu’na cep telefonlarınızın mesaj bölümüne YETİM yazıp 7253’e bir kısa mesaj göndererek de destek olabilirsiniz.