Donate – HAYDER | Hoca Ahmet Yesevi Derneği
SOMALİ CAMİ İNŞAATI

Açlık, kuraklık ve susuzluk gibi birçok problemle boğuşan Somalili Müslüman kardeşlerimiz için inşa edilecek olan camii sahibini buldu.

TL
SOMALİ CAMİ İNŞAATI

Açlık, kuraklık ve susuzluk gibi birçok problemle boğuşan Somalili Müslüman kardeşlerimiz için inşa edilecek olan camii sahibini buldu.

Afrika’nın en büyük kıyı şeridine sahip ülkesi olan Somali’de halkın büyük kesimi Müslüman iken azınlıkta olan diğer kesim Hristiyanlık başta olmak üzere diğer yerel dinlere inanıyor.

Türkiye’nin 2002’den sonra Afrika’ya ehemmiyet göstermesiyle birlikte Somali de Afrika’da önemli gelişmeler kaydetti. Ancak tüm çabalara rağmen açlık, kuraklık, susuzluk, terör eylemleri gibi temel insani problemler hâlâ çözülebilmiş değil...

HAYDER, bugüne dek Somali’de 60'ın üzerinde su kuyusu açarken, 2018 ve 2019 yılında gerçekleştirilen kurban organizasyonu kapsamında bölgede kurban kesimi de yapmıştı. Şimdi ise ihtiyaç duyulması üzerine cami inşa ediyor.

Bir bağışçımızın sahiplendiği Somali Camii'nin inşaatı devam ediyor. Siz de dilediğiniz miktarda katkıda bulunabilirsiniz.