Yürüyüşümüz Devam Ediyor - Way of Yasawi | HAYDER | Hoca Ahmet Yesevi Derneği
All News
Yürüyüşümüz Devam Ediyor
02.11.2017

yuruyusumuz-devam-ediyor

Günler, haftalar, aylar su gibi akıp geçiyor. HAYDER, bu hızla akan hayatın içerisinde sizlerin desteğiyle mağdur ve mazlum coğrafyalarda iz bırakmaya, köprüler kurmaya devam ediyor. Aslında bu yoğun tempo içerisinde günler nasıl geçiyor biz de anlayamıyoruz. Her şeye rağmen bizi mutlu eden, bir nebze olsun ümmet coğrafyasında tebessüme vesile olabilmek ve insanlık adına umudun artmasına katkı sağlamak.

İslâm Âlemi maalesef özellikle Ortadoğu’da asrın en büyük imtihanını veriyor. Siyasi olarak bölgeyi karıştırmak isteyen dış mihraklar ve onların içerideki işbirlikçileri hain planlarıyla Müslümanı, Müslümana kırdırmanın hesabını yapıyor. Allah (CelleCelâlühü) fırsat vermesin. Ülkemizi yöneten büyüklerimize Allah (CelleCelâlühü) yardım eylesin. Çünkü akan kan Müslümanın kanı, dökülen gözyaşı Müslümanın gözyaşı, parçalanan ve dağılan yuvalar da Müslümanın yuvası. 

Suriye için Büyük Kış Yardımı kampanyamız tüm hızıyla devam ediyor. İlk yardımlar bölgeye ulaştırıldı. Kış gelmeden kardeşlerimizi unutmadığımızı gösterelim. Nakdi yardımların yanında bölgedeki mağdur ve mazlum kardeşlerimiz için ayni bağışta (kışlık giyecek, battaniye, yatak, gıda vs.) kabul ediyoruz.  

Derneğimizin yardım çalışmaları sürekli olarak devam ediyor. HAYDER aşevimizde 2500 kişilik yemek dağıtımı devam ediyor. Kurslara ve yurtlara yemek dağıtımı  yanında ekmek ve kahvaltılık vermek için çalışmalarımız devam ediyor. Siz de destek olabilirsiniz. Her ay düzenli olarak 700 aileye kumanya yardımımız devam ediyor. 10 ay boyunca 300 talebeye burs yardımı yapıyoruz. Yetim yavrularımızın aile hesaplarına nakdi desteğimiz devam ediyor. Yurt dışında iki medresemizin maddi tüm masrafları derneğimiz tarafından karşılanıyor. Burkina Faso’da Belle beldesinde yeni yapılan medresenin de tüm masraflarını karşılıyoruz. Bu sene Afrika’da açtırmış olduğumuz su kuyularını 100 kuyuya çıkartacağımızı söylemiştik. Hedeflerimizi tutturmaya az kaldı inşaAllah.

Arakan’ı unutmadık proje çalışmalarımız bitti. İlk etapta 250 çadır, sonrasında 1000 çadıra kadar kardeşlerimizin barınması ve iaşelerinin karşılanması için çalışmalarımız devam ediyor. Bu da yaklaşık 10 bin kardeşimize sahip çıkmak anlamına geliyor. Allah  (CelleCelâlühü) yardımcıları olsun.

Hep üzerimizde hissettiğimiz dualarınızı eksik etmeyiniz ve Allah’a (CelleCelâlühü) emanet olunuz.

| HAYDER Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet KAYA

Lalegül Dergisi, Yesevi Yolu, Aralık Ayı

Share
LATEST Way of Yasawi NEWS
  • Dernekler, vakıflar ve sivil toplum örgütleri Hakk’a ve halka hizmet için kurulur. Veren el ile alan el arasında kardeşlik köprüleri kurmak için kurulur. Özellikle kamu yararına çalışan dernekler ve vakıfların asli vazifesi de budur. Yani toplamak...
  • Daha bir ay önce hoş geldin Ya Şehr-î Ramazan diyorduk. Şimdi elveda ve güle güle git Ramazan-ı Şerif diyoruz. Günler geçer, aylar geçer tabi en önemlisi de nasıl geçer. Ramazan-ı Şerif nasıl geçerse bütün bir sene de öyle geçer diyor büyüklerimiz...
  • Hoş geldin, on bir ayın sultanı hoş geldin. Rahmetinle, mağfiretinle, müjdelerinle hoş geldin. Orucunla, sahurunla, iftarınla, teravihinle, infâkınla, hatm-i şeriflerinle, kardeşliğinle ve merhametinle hoş geldin. Rabbim bu mübarek ayın ihyasına, ...
  • Ramazan-ı Şerif’in yaklaştığının muştusunu üç ayların girmesiyle zaten almıştık. Rabbim, Ramazan-ı Şerife ulaşmayı ve orucuyla, infakıyla, mukabelesiyle, teravihiyle, fitreleriyle, zekatlarıyla ve Kadir gecesiyle kazanan kullarından eylesin. Makbu...
  • Suriye için de Büyük Kış Yardımı kampanyasını başlattık. Bu konuda da her türlü desteğinizi bekliyoruz. Bu yardımlar ayni bağış şeklinde de olabilir. Kışlık giyecekler, battaniye, soba, yer yatağı ve gıda ürünleri en önemli ihtiyaçlar.
  • Arakan’da başlayan insanlık dışı soykırım,vahşet ve saldırılar Kurban Bayramı öncesinde içimizi yaraladı. Biz de Arakan için ciddi bir yardım kampanyası başlattık. Bangladeş üzerinden sınırda ki 300 binin üzerindeki kardeşlerimize yardım götüreceğiz.
LAST NEWS