Arakan'a Sefer Var - Way of Yasawi | HAYDER | Hoca Ahmet Yesevi Derneği
All News
Arakan'a Sefer Var
01.10.2017

Arakana Sefer var

Yeni bir Yesevi Yolunda yine sizlerin karşısındayız. Hayder, gönüllülerinin desteğiyle kardeşlik köprüleri kurmaya devam ediyor. Nasıl zulmü, sömürüyü, kan ve gözyaşını yeryüzüne yaymak isteyen zalimler varsa biz de hep bir yürek olarak iyiliği, hoşgörüyü, barışı ve kardeşliği yaymak için var gücümüzle çalışıyoruz.


Kurban Bayramı vesilesiyle, 3 kıta ve 11 ülkede yapmış olduğumuz kurban organizasyonunu başarıyla gerçekleştirdik. Yüz binlerce kardeşimiz sizlerin bağışlarıyla evlerine et götürdü. Vekâletlerinizle kesilen kurbanlar mağdur ve mazlum coğrafyalarda umut ışığı oldu. Sizler de İnsanlığın umudu oldunuz. Allah CelleCelâlühü hepinizden ebeden daima razı olsun.


Arakan’da başlayan insanlık dışı soykırım,vahşet ve saldırılar Kurban Bayramı öncesinde içimizi yaraladı. Bu yüzden bayram dünya müslümanları açısından buruk geçti. Maalesef Birleşmiş Milletler, İnsanlık ve İslâm ülkeleri yine sınıfta kaldı. Türkiye adına, Sayın Cumhurbaşkanımız hem siyasi hem de insani olarak yaptığı görüşmelerle tüm gayretini ortaya koydu. Bunun neticesinde Tika, Afad ve Kızılay bölgede ilk dağıtımları gerçekleştirdi. Biz de Arakan için ciddi bir yardım kampanyası başlattık. Bangladeş üzerinden sınırda ki 300 binin üzerindeki kardeşlerimize yardım götüreceğiz inşallah. Bölgede ki kardeşlerimiz hunharca katledilirken yerinden yurdundan edilirken biz nasıl durabiliriz. “Müminler birbirlerini sevmekte, birbirlerine merhamette, birbirlerine şefkat göstermekte tek vücut gibidir. O vücudun bir organı rahatsız olursa, diğer organlar da acı çekip uykusuz kalır ” (Cem’ulfevaid el Rudani, 7820; Buhari; Müslim). Allah CelleCelâlühü yapacağınız yardımları şimdiden kabul eylesin. Amin.


Söz verdiğimiz üzere her ay olduğu gibi bu ay da Kurban Bayramı öncesinde 1000 koli kumanya ve 2000 adet gömlek ve diğer malzemeleri Suriye’li kardeşlerimize Güveççi sınır kapımızdan Kızılay aracılığıyla ulaştırdık. Ayrıca yaklaşık 3 ton kurban etinide ( 1000 poşet ) bayramın dördüncü günü bölgede dağıttık. Elhamdülillah Suriye’yi bu ay da unutmadık.


Hep üzerimizde hissettiğimiz dualarınızı eksik etmeyiniz ve Allah’a ( CelleCelâlühü) emanet olunuz.

Lalegül Dergisi, Yesevi Yolu, Eylül Ayı

 

 

Share
LATEST Way of Yasawi NEWS
  • Dernekler, vakıflar ve sivil toplum örgütleri Hakk’a ve halka hizmet için kurulur. Veren el ile alan el arasında kardeşlik köprüleri kurmak için kurulur. Özellikle kamu yararına çalışan dernekler ve vakıfların asli vazifesi de budur. Yani toplamak...
  • Daha bir ay önce hoş geldin Ya Şehr-î Ramazan diyorduk. Şimdi elveda ve güle güle git Ramazan-ı Şerif diyoruz. Günler geçer, aylar geçer tabi en önemlisi de nasıl geçer. Ramazan-ı Şerif nasıl geçerse bütün bir sene de öyle geçer diyor büyüklerimiz...
  • Hoş geldin, on bir ayın sultanı hoş geldin. Rahmetinle, mağfiretinle, müjdelerinle hoş geldin. Orucunla, sahurunla, iftarınla, teravihinle, infâkınla, hatm-i şeriflerinle, kardeşliğinle ve merhametinle hoş geldin. Rabbim bu mübarek ayın ihyasına, ...
  • Ramazan-ı Şerif’in yaklaştığının muştusunu üç ayların girmesiyle zaten almıştık. Rabbim, Ramazan-ı Şerife ulaşmayı ve orucuyla, infakıyla, mukabelesiyle, teravihiyle, fitreleriyle, zekatlarıyla ve Kadir gecesiyle kazanan kullarından eylesin. Makbu...
  • Suriye için de Büyük Kış Yardımı kampanyasını başlattık. Bu konuda da her türlü desteğinizi bekliyoruz. Bu yardımlar ayni bağış şeklinde de olabilir. Kışlık giyecekler, battaniye, soba, yer yatağı ve gıda ürünleri en önemli ihtiyaçlar.
  • Suriye için Büyük Kış Yardımı kampanyamız tüm hızıyla devam ediyor. İlk yardımlar bölgeye ulaştırıldı. Kış gelmeden kardeşlerimizi unutmadığımızı gösterelim.
LAST NEWS