2020/4 Lalegül Dergisi - Üç Aylar... - Way of Yasawi | HAYDER | Hoca Ahmet Yesevi Derneği
All News
2020/4 Lalegül Dergisi - Üç Aylar...
15.07.2020
Ramazan-ı Şerif’in yaklaştığının muştusunu üç ayların girmesiyle zaten almıştık. Rabbim, Ramazan-ı Şerife ulaşmayı ve orucuyla, infakıyla, mukabelesiyle, teravihiyle, fitreleriyle, zekatlarıyla ve Kadir gecesiyle kazanan kullarından eylesin. Makbulinden eylesin, mahruminden eylemesin, Amin.
 
Peygamberimiz (sallallahu aleyhi ve sellem) buyuruyor ki: “Cennet şu dört sınıf kimseye özlemle kucak açmış beklemektedir: Kur’an-ı Kerim’i okuyan, Ramazan’da oruç tutan, açları doyuran, dilini tutan (Yalan, gıybet, iftira ve çirkin sözlerden muhafaza eden)...
 
Mart ayı, tüm dünyayı etkileyen Koronavirüs haberleriyle geçti. Allah Celle Celâlühü, ülkemizi, milletimizi ve Alemi İslâmı, her türlü afâtı semaviye ve afâtı araziyeden muhafaza buyursun, Amin. 
 
Yemen’de kumanya dağıtımlarımız başladı. Sizlerin bağışlarıyla alınan 2000 kumanya bölgede çadırlarda yaşayan Müslüman kardeşlerimize dağıtılmaya devam edecek.  Geçtiğimiz ay Suriye’ye, yine bir tır kumanya ve tekstil malzemesi (mont, kazak, elbise ) ulaştırıldı. 
 
HAYDER, Ramazan-ı Şerif hazırlıklarına son hız devam ediyor. Çünkü yolumuzu gözleyen garipler, yetimler, mağdurlar ve mazlumlar var. Biz onlar için Etiyopya’da, Keşmir’de, Yemen’de, Türkistan’da, Suriye ve Türkiye’de Yesevi Sofrası kuracağız. Ramazan-ı Şerif boyunca, her gün 3000 din kardeşimizle birlikte iftar açacağız. Kumanya paketleri dağıtacağız. Yetim yavrularımıza bayramlıklar giydireceğiz. Zekat ve fitrelerle gülmeyi unutmuş kardeşlerimizin yüzünde, tebessüme vesile olacağız.
 
07 Nisan akşamı idrâk edeceğimiz Berat gecemiz, şimdiden mübarek olsun. Rabbim ihyasına muvaffak eylesin. Beratini alanlardan eylesin inşallah, Amin.
 
Hep üzerimizde hissettiğimiz dualarınızı eksik etmeyiniz ve Alllah’a Celle Celâlühü emanet olunuz.
 
HAYDER Yönetim Kurulu Başkanı
Mehmet KAYA
 
| Lalegül Dergisi - Nisan 2020
Share
LATEST Way of Yasawi NEWS
  • Dernekler, vakıflar ve sivil toplum örgütleri Hakk’a ve halka hizmet için kurulur. Veren el ile alan el arasında kardeşlik köprüleri kurmak için kurulur. Özellikle kamu yararına çalışan dernekler ve vakıfların asli vazifesi de budur. Yani toplamak...
  • Daha bir ay önce hoş geldin Ya Şehr-î Ramazan diyorduk. Şimdi elveda ve güle güle git Ramazan-ı Şerif diyoruz. Günler geçer, aylar geçer tabi en önemlisi de nasıl geçer. Ramazan-ı Şerif nasıl geçerse bütün bir sene de öyle geçer diyor büyüklerimiz...
  • Hoş geldin, on bir ayın sultanı hoş geldin. Rahmetinle, mağfiretinle, müjdelerinle hoş geldin. Orucunla, sahurunla, iftarınla, teravihinle, infâkınla, hatm-i şeriflerinle, kardeşliğinle ve merhametinle hoş geldin. Rabbim bu mübarek ayın ihyasına, ...
  • Suriye için de Büyük Kış Yardımı kampanyasını başlattık. Bu konuda da her türlü desteğinizi bekliyoruz. Bu yardımlar ayni bağış şeklinde de olabilir. Kışlık giyecekler, battaniye, soba, yer yatağı ve gıda ürünleri en önemli ihtiyaçlar.
  • Suriye için Büyük Kış Yardımı kampanyamız tüm hızıyla devam ediyor. İlk yardımlar bölgeye ulaştırıldı. Kış gelmeden kardeşlerimizi unutmadığımızı gösterelim.
  • Arakan’da başlayan insanlık dışı soykırım,vahşet ve saldırılar Kurban Bayramı öncesinde içimizi yaraladı. Biz de Arakan için ciddi bir yardım kampanyası başlattık. Bangladeş üzerinden sınırda ki 300 binin üzerindeki kardeşlerimize yardım götüreceğiz.
LAST NEWS