HAYDER, Yardımlarınızı Yemen'e Ulaştırıyor - Humanitarian Relief | HAYDER | Hoca Ahmet Yesevi Derneği
All News
HAYDER, Yardımlarınızı Yemen'e Ulaştırıyor
05.02.2020

Yemen...
İç savaşla geçen 4 yıl...
Açlık ve susuzluktan ölen on binlerce çocuk,
Salgın hastalıklarla boğuşan yüz binlerce insan...

Birleşmiş Milletler’in, geçtiğimiz günlerde “ülkeyi bir yıl önce kıtlığın eşiğine getiren bazı önemli ibareleri yeniden görmeye başlıyoruz...'' uyarısında bulunduğu Yemen’de insani kriz devam ediyor.

2015 yılından bu yana yaşanan çatışmalarda binlerce kişi yaşamını yitirdi. Dünyanın en fakir ülkeleri arasında yer alan Yemen'de iç savaş nedeniyle BM'ye göre dünyanın en büyük insani krizlerden biri yaşanıyor ve 22 milyondan fazla insan yardıma ve korumaya ihtiyaç duyuyor.

Yemen’de Halkın %80'i Yardıma Muhtaç Durumda

Açlık, salgın hastalıklar ve iç savaşın yaşandğı Yemen’de, ülke nüfusunun 5 milyonu insani yardımların ulaştırılmasında güçlük çekilen bölgelerde yaşıyor.

Hoca Ahmet Yesevi Derneği, yaraları sarmak, mazlumlara ve mağdurlara yardım elini uzatmak için Yemen’e yeni bir sefer daha düzenliyor.

HAYDER, 2018 ve 2019 yılı içerisinde Yemen’e başlattığı yardım çalışmalarıyla birlikte Amran, Maarib ve Sana gibi bölgelerde hayata tutunmaya çalışan ihtiyaç sahiplerine, içerisinde 25 kg un ve 10 kg pirinç bulunan 4500 adet gıda paketini ulaştırmıştı.  

Hoca Ahmet Yesevi Derneği, yaraları sarmak, mazlumlara ve mağdurlara yardım elini uzatmak için Yemen’e yeni bir sefer daha düzenliyor...

Haydi! Yemen’de yaraları birlikte saralım. HAYDER aracılığıyla yardımlarınızı ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırabilirsiniz.

Bir paket kumanya bedeli 100 TL’dir.

“Yemen’e Sessiz Kalma!”

YEMEN yazıp 1466'ya SMS göndererek 10 TL bağışta bulunabilirsiniz.

 

 

 

LATEST Humanitarian Relief NEWS
LAST NEWS