Anasayfa / HABERLER / Efendi Hazretlerimizin, “Yardım etmeyin! Talebe vermeyin!” Buyurduğu Dernekler

Efendi Hazretlerimizin, “Yardım etmeyin! Talebe vermeyin!” Buyurduğu Dernekler

Efendi Hazretlerimizin, “Yardım etmeyin! Talebe vermeyin!” buyurduğu Mâsumculara bağlı dernekler aşağıda sıralanmıştır, mutlaka cemaatimizi uyaralım!

Mahmut Efendi Hazretlerimiz, bundan 15 sene kadar önce bâtıl itikatları olduğu için Mâsum BAYRAKTAR’ı reddetmiş ve “Yardım etmeyin! Talebe vermeyin! Sohbetini dinlemeyin! Bunların kalplerine yanlış bir itikat sokulmuş ve korkarım bizim nezih yolumuzu bozacaklar! Bundan dolayı sizi uyarıyorum!” diye 30 küsür hoca efendiyi toplayıp açıklama yapmıştır ve; “Bunlar ümitsiz vakadır, bunların bu yanlış inançlardan dönmesi de beklenmez” buyurmuştur.

Hal böyle iken bu kişiler nereden buldukları belli olmayan desteklerle çok ilerlemişler ve birçok dernekler kurarak İsmailağa’nın adını istismar etmişler, İsmailağa’nın adına makbuzlar bastırarak para toplama dolandırıcılığı yapmışlar, cürm-ü meşhût olarak yakalanmışlar ve İsmailağa Vakfı bunları dâvâ etmiştir, mahkeme hâlen devam etmektedir. En büyük tehlike ise itikatlarının bozukluğunun Müslümanlara sirayet etmesidir. Daha birçok İslâm’a muhalif işleri tespit edilmiş olup yakında inşâAllâh belgeleriyle ortaya çıkarılacaktır. Ancak sakallı sarıklı olduklarından İsmailağa’nın adını kullandıkları için halkımızdan bazısı bunları ‘Mahmut Efendinin Cemaati’, ‘İsmailağa Cemaati’ olarak görmekte ve bunları kabulle karşılamaktadır.

Bundan dolayı kamuoyunu bu hususta uyarmak ve bunların İsmailağa Cemaatiyle hiçbir alakası olmadığını bildirmek için bunlara bağlı olan derneklerin isimleri tespit edilmiş ve bu vesile ile sizlere arz edilmiştir. Mutlaka uyanık olalım ve bütün Müslümanları batıla destek vermemeleri için uyandıralım! Allâh-u Te‘âlâ cümlemize ferâset ihsân eylesin ve bunların şerrinden ümmeti, cemaatimizi ve İslâm’ı muhafaza eylesin! Âmîn!

 

İlginizi Çekebilir

2018’in 2. Yardım Konvoyu Suriye’ye Ulaştı

HAYDER, 2018 yılının ikinci yardım konvoyunu Suriye’nin İdlib bölgesine ulaştırdı. Zalim Esed Rejiminin zulmünden ve …