Anasayfa / MULTİMEDYA / FAALİYETLERİMİZ GALERİ / ÇANAKKALE ZAFERİNİN YILDÖNÜMÜNDE ANLAMLI ORGANİZASYON

ÇANAKKALE ZAFERİNİN YILDÖNÜMÜNDE ANLAMLI ORGANİZASYON

Hoca Ahmet Yesevi Derneği (HAYDER) ve Türk Kızılayı ortaklığıyla İstanbul Fatih’teki Fatih Camii avlusunda 18-19 Mart tarihlerinde kan bağışı kampanyası gerçekleştirildi. Her yıl Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü vesilesiyle HAYDER ve KIZILAY’ın geleneksel olarak yaptığı kampanyaların beşincisi İstanbullulardan yoğun ilgi gördü.

Son yıllarda HAYDER’in kan bağışı organizasyonlarına hanımefendilerin de yoğun katılım göstermesi nedeniyle iki ayrı çadır kurularak kadın donörlerin hemcinsleri olan hekim ve personel gözetiminde kan bağışı yapması sağlandı.

Derneğin Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya kan bağışı yapan HAYDER gönüllüleri ve tüm İstanbullulara katılımlarından dolayı teşekkür etti ve şunları kaydetti. “Biz Hoca Ahmet Yesevi Derneği olarak kan bağışı organizasyonlarını önemsiyoruz. Her sene Türk Kızılayımızla ile beraber bu çalışmaları yapıyoruz. Çünkü ülkemizin sürekli kan ihtiyacı var.

İstanbul’un günlük ihtiyacının da bin ünite olduğunu göz önünde bulundurursak biz de sosyal örgütler, gönüllü teşekküller olarak sadece sosyal yardımlarla değil, Türk Kızılayımızı böyle kan bağışı organizasyonlarımızla destekliyoruz.

Rabbimiz bu bağışları kabul eylesin ve bu bağışlara ihtiyaç olmayacak günleri de görmeyi nasib eylesin. Bu vesileyle Çanakkale şehidlerimiz başta olmak üzere tüm şehidlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.”

İlginizi Çekebilir

2018’in 2. Yardım Konvoyu Suriye’ye Ulaştı

HAYDER, 2018 yılının ikinci yardım konvoyunu Suriye’nin İdlib bölgesine ulaştırdı. Zalim Esed Rejiminin zulmünden ve …