Anasayfa / HABERLERİMİZ / DUYURULAR / Bayram Bereketini Taşımaya Hazırız

Bayram Bereketini Taşımaya Hazırız

Hoca Ahmet Yesevi Derneği, Türkiye ile birlikte Burkina Faso, Tanzanya, Kenya, Gine, Pakistan, Hindistan, Fildişi Sahilleri, Bulgaristan, Etiyopya, Suriye ve Kazakistan’da kurban kesimi yapmak üzere hazırlıklarını tamamladı.

Bu sene “Senin Kurbanın, Kardeşinin Bayramı” sloganıyla yola çıktık “çünkü bayramlar herkes için farklı duygular ifade eder. Mesela aç olan için doymak bayramdır. Elbisesi olmayan için giyinmek bayramdır. Yetim olan için başının okşanması bayramdır. Evine bir yıl boyunca et girmeyenin, evine et girmesi bayramdır.”
Vekâletleriniz ile yola çıkacak HAYDER, kurbanlarınızı ihtiyaç sahibi ailelere, ilim yuvası medreselere ve düşkünlere ulaştırarak mazlum coğrafyalara bayram bereketini taşımayı hedefliyor.

Kurbanlıklar Nasıl Kesiliyor?
– Kurbanlıklar HAYDER ve partner kuruluşlarda görevli hocalarımız tarafından kesime uygun özelliklerde olan hayvanlar seçilerek satın alınır.
– Bayramın ilk gününden itibaren vekâlet sahiplerinin isimleri okunarak İslâmi usullere göre kesilir.
– Önceden tespit edilip, ticket verilen ihtiyaç sahiplerine elden dağıtılır.
– Kesim sonrasında vekâlet sahiplerine kesimin gerçekleştiği bilgisi kısa mesaj ile verilir.

Kurbanınızı Nasıl Bağışlayabilirsiniz?
Kurban vekaletlerinizi 0212 923 1 923 numaralı hattan çağrı merkezimizi arayarak, internet sitemizden online bağış yoluyla veya banka hesap numaralarımıza havale/eft yoluyla yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

2018’in 2. Yardım Konvoyu Suriye’ye Ulaştı

HAYDER, 2018 yılının ikinci yardım konvoyunu Suriye’nin İdlib bölgesine ulaştırdı. Zalim Esed Rejiminin zulmünden ve …