Anasayfa / MULTİMEDYA / FAALİYETLERİMİZ GALERİ / Battaniye Yardımları Halep’lilere Ulaştırıldı

Battaniye Yardımları Halep’lilere Ulaştırıldı

Hoca Ahmet Yesevi Derneği, Esed güçleri, şii milisler ve rusya’nın yoğun bombardımanı altındaki Halep’ten, İdlib ve Türkiye’ye yerleştirilen kardeşlerimize ilk etapda 5000 battaniye ulaştırıldı.

Aralıklarla battaniye, soba, gıda malzemeleri ve çeşitli insani yardım malzemelerinin acil yardım bölgesine ulaştırıldığını belirten HAYDER yönetim kurulu başkanı Sn. Mehmet Kaya “Bölgeye daha fazla insani yardımın ulaştırılması için çalışmalarımız devam ediyor. Kışın gelmesi ile şartların daha da zorlaşmaya başladığı bölgede, sivil halk büyük ölçüde Türkiye sınırına yakın bölgelerdeki kamplarda yaşam mücadelesi veriyor. Rusya’nın ağır bombardımanı ve rejim güçlerinin saldırıları nedeniyle zor günler geçiren sivil halka nefes aldırabilmek için HAYDER gönüllüsü kardeşlerimiz ve çeşitli STK’lar ile birlikte bölgede ki trajediye yönelik çabalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz” açıklamasında bulundu.

 

Siz de Suriye’li kardeşlerimize yardım etmek için aşağıdaki hesap numaramızı kullanabilirsiniz:

Banka: Albaraka Türk
Hesap Adı: Ahmet Yesevî Sosyal Kültürel İlmî Hizmetler ve Yardımlaşma Derneği
IBAN :TR73 0020 3000 0222 2222 0000 0100 01
Hesap No : 2222222-1
Şube Kodu : 193

İlginizi Çekebilir

Çanakkale’ye Gidiyoruz!

Gönüllülerimizin okuduğu 10 bin Hatm-i Şerif’i hediye etmek üzere şehitlerimize gidiyoruz! Çanakkale’de canlarını seve seve …